Studio Piosenki „VOICE”

Studio piosenki „Voice” działa od 26 stycznia 2002 roku. Uczestnikami zajęć jest młodzież w wieku od 13 do 19 lat. Początkowo była to grupa piosenki musicalowej, ściśle związana z grupami teatralnymi, a jej głównym celem była realizacja partii wokalnych teatralnych widowisk muzycznych i musicali młodzieżowych. Zespól brał udział w kilku takich wydarzeniach; w reżyserii Romana Baranowskiego między innymi w: „Gdzie nasi Idole” oraz „Nie oglądaj się za siebie” którego premiera odbyła się 21.04.2002 roku na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Musical ponownie został pokazany 25.05.2002 w Olsztynie w ramach III Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego gdzie wykonawcy musicalu zdobyli wyróżnienie. W kolejnych latach grupa brała udział w przedstawieniach: „TO NIE MY ” w 2003 r. oraz „Życie to nie wall street” w 2004 r.
Prapremiera musicalu odbyła się 23.03.2004 roku podczas „V Teatralnej Wiosny Młodych” w centrum kultury „Zamek” w Poznaniu. Premiera bydgoska odbyła się 19.04. 2004 na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W czerwcu 2004 r grupa wykonała kilka wybranych piosenek podczas koncertu z okazji 30-lecia Pałacu Młodzieży.
Od 2006 zespół rozpoczął samodzielną działalność pod nazwą Grupa Piosenki Aktorskiej „Voice” a od 2013 roku zespól działa pod szyldem Studio Piosenki „Voice”. Oprócz działalności musicalowej uczestnicy zespołu brali udział w wielu koncertach, przeglądach, festiwalach. Warto tutaj wymienić:
- Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
- Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej
- Konkurs piosenki „Młode talenty”
- Konkurs piosenki „Ja po prostu mam talent”
- Ogólnopolskie Spotkania z Muzyka Filmowa i Musicalową
- Ogólnopolski Festiwal Piosenki Francuskiej w Radziejowie
Działalność zespołu koncentruje się wokół wielu nurtów i gatunków muzycznych: pop, rock, piosenki estradowej, piosenki aktorskiej, musicalowej, poezji śpiewanej. Podczas zajęć młodzież ma możliwość realizacji swoich własnych zainteresowań, pomysłów i gustów muzycznych. Jedynym kryterium doboru wybranych utworów jest jakość wykonania utworów niezależnie od gatunku.
Założycielem i opiekunem artystycznym zespołu jest Dorian Makowski.

aktualizacja 27.04.2018   ©  Pałac Młodzieży